O NÁS

0 nás banner Hodně dobré jídlo
O NÁS - Hodně dobré jídlo

HODNĚ DOBRÉ JÍDLO je koncept moderní jídelny pro širokou veřejnost s nabídkou domácí lahodné a zdraví prospěšné kuchyně za příznivé ceny.

Primárním záměrem konceptu HODNĚ DOBRÉ JÍDLO je nabídnou i v dnešní době zákazníkům chutné jídlo, které je pro jeho tělo a mysl přínosem, nikoliv zátěží. Mimo to, že je dobré jídlo součástí našich každodenních požitků, tak kvalitní výživa zodpovídá za víc než polovinu našeho zdraví. V moderní době, ve které žijeme, došlo i v rámci procesu vytváření jídla a jeho produkci už od prvovýroby k jistému odpojení se od přirozenosti a jednoduchosti. Zásluhou tak zvaného "intenzivního zemědělství", a to zejména za posledních 50-60 let jsme se vydali jako lidstvo úplně jiným směrem, který jak zjišťujeme není plně v souladu s přirozenými přírodními zákony a postupy vycházejících z tisíciletých zkušeností a ověřených tradic v procesu samotné výroby, zpracování potravinářských produktů i práce s půdou a zvířaty.

Právě na úrovni potravinářských produktů to můžeme vidět primárně v používání složitých postupů při výrobě jídla, která produkují „mrtvou“ stravu. Z komerčních a technologických důvodů se používá řada chemických aditiv, která naše zdraví mohou i významně narušovat. U řady lidí se s postupující zátěží objevují intolerance či alergie na některé složky potravy. Proto dnes, víc než kdy jindy je důležité jíst jídla z kvalitních, čistých a přírodních surovin vařená za použití tradičních postupů. V takových případech je zásadní možnost volby jídla odpovídajícího aktuální zdravotní situaci daného jedince. Především se jedná o jídla přirozeně bezlepková, bezmléčná, se snížením množstvím cukru nebo bezmasá. Z důvodu respektování přírodních rytmů je také důležité se stravovat pravidelně s alespoň jedním výživným a vyváženým hlavním jídlem denně. Proto nabízíme jídlo v několika základních konceptech.

1) Lahodná domácí kuchyně je tradiční domácí kuchyni vyznačující se plností nám známých chutí našich předků. Jídla zpravidla obsahující i maso. Jídlo v tomto konceptu je u nás připravováno z vybraných surovin a jeho přípravě je věnována velká pozornost. Do jídla je mimo jiné naším výrobním postupem a výběrem těch správných a kvalitních surovin implementována nejen skvělá chuť, ale také energie, která i přes to, že jsou to jídla klasická, nezatěžují toliko organismus. Lidé se po nich cítí osvěženi a uspokojeni, nikoliv však unaveni.

2) Dalším naším základním konceptem je zdraví prospěšná kuchyně, která je kuchyní zpravidla bezmasou, vegetariánskou, vegenskou i bezlepkovou. Je také připravována z vybraných a chutných surovin tak, aby jídla byla lehce stravitelná a pokud možno vůbec nezatížila váš organismus. Zdravá kuchyně je místo i proces, který doslova dodává energii a sílu pro život. Dlouhodobým stravováním se formou zdravých a energeticky vyvážených jídel je také umožněno našim tělům najít opět přirozenou cestou ke spouštění léčivých a čistících procesů, které vedou k dlouhodobému posílení vitality a zdraví.

Přejeme dobrou chuť a pevné zdraví :-)

Adresa:

Národní obrany 718/22, Bubeneč, Praha
200m od zastávky metra Dejvická

Otevírací doba:

Po - Pá 10:00 - 16:00 hod.

Kontakty:

tel: 737 278 481 - jídelna
tel: 737 279 391 - rozvozy jídel
email: info@hodnedobrejidlo.cz

Kontaktujte nás